~ Welcome To Destine Legate ~
Bine ati venit pe Destine Legate!
Despre:
Este un forum despre doua fete, Yuki si Yuzuki..Desi sunt diferite sunt legate si au nevoie una de cealalta!..Insoteste-le in aventurile lor apasand butonul "inregistrare".Haideti ,nu este greu.^^
~ Welcome To Destine Legate ~
Bine ati venit pe Destine Legate!
Despre:
Este un forum despre doua fete, Yuki si Yuzuki..Desi sunt diferite sunt legate si au nevoie una de cealalta!..Insoteste-le in aventurile lor apasand butonul "inregistrare".Haideti ,nu este greu.^^
~ Welcome To Destine Legate ~
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

~ Welcome To Destine Legate ~

Este un forum despre doua fete, Yuki si Yuzuki..DEsi sunt diferite sunt legate si au nevoie una de cealalta!..Insoteste-le in aventurile lor!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» FORUM BLOCAT
Stilul Harajuku - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Sept 09, 2010 3:28 pm Scris de ~*ToXxIc LoLiPoP*~

» Hehe ^.^
Stilul Harajuku - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Sept 09, 2010 9:50 am Scris de ~*ToXxIc LoLiPoP*~

» Something -.-"
Stilul Harajuku - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Sept 09, 2010 9:49 am Scris de ~*ToXxIc LoLiPoP*~

» Puteri de inger!
Stilul Harajuku - Pagina 2 Icon_minitimeSam Sept 04, 2010 10:39 pm Scris de Shihaki^^

» Shihaki there
Stilul Harajuku - Pagina 2 Icon_minitimeSam Sept 04, 2010 10:28 pm Scris de Shihaki^^

Sondaj
Ce parere aveti despre forum?
Ar trebui sa fie sters.
Stilul Harajuku - Pagina 2 Vote_lcap0%Stilul Harajuku - Pagina 2 Empty
 0% [ 0 ]
Plictisitor.
Stilul Harajuku - Pagina 2 Vote_lcap0%Stilul Harajuku - Pagina 2 Empty
 0% [ 0 ]
Mai trebuie lucrat.
Stilul Harajuku - Pagina 2 Vote_lcap17%Stilul Harajuku - Pagina 2 Empty
 17% [ 4 ]
Pentru inceput e bine.
Stilul Harajuku - Pagina 2 Vote_lcap4%Stilul Harajuku - Pagina 2 Empty
 4% [ 1 ]
E dragut.
Stilul Harajuku - Pagina 2 Vote_lcap39%Stilul Harajuku - Pagina 2 Empty
 39% [ 9 ]
E forumul meu preferat!^^
Stilul Harajuku - Pagina 2 Vote_lcap39%Stilul Harajuku - Pagina 2 Empty
 39% [ 9 ]
Total voturi : 23
Top postatori
~*ToXxIc LoLiPoP*~
Stilul Harajuku - Pagina 2 Vote_lcapStilul Harajuku - Pagina 2 Voting_barStilul Harajuku - Pagina 2 Empty 
~ Amy ~
Stilul Harajuku - Pagina 2 Vote_lcapStilul Harajuku - Pagina 2 Voting_barStilul Harajuku - Pagina 2 Empty 
Sweetye bell
Stilul Harajuku - Pagina 2 Vote_lcapStilul Harajuku - Pagina 2 Voting_barStilul Harajuku - Pagina 2 Empty 
..::ClAuDy::..
Stilul Harajuku - Pagina 2 Vote_lcapStilul Harajuku - Pagina 2 Voting_barStilul Harajuku - Pagina 2 Empty 
Flory
Stilul Harajuku - Pagina 2 Vote_lcapStilul Harajuku - Pagina 2 Voting_barStilul Harajuku - Pagina 2 Empty 
EmO.o Socks
Stilul Harajuku - Pagina 2 Vote_lcapStilul Harajuku - Pagina 2 Voting_barStilul Harajuku - Pagina 2 Empty 
<<Rock Girl>>
Stilul Harajuku - Pagina 2 Vote_lcapStilul Harajuku - Pagina 2 Voting_barStilul Harajuku - Pagina 2 Empty 
Pisicutza pufoasa
Stilul Harajuku - Pagina 2 Vote_lcapStilul Harajuku - Pagina 2 Voting_barStilul Harajuku - Pagina 2 Empty 
Blade Kid
Stilul Harajuku - Pagina 2 Vote_lcapStilul Harajuku - Pagina 2 Voting_barStilul Harajuku - Pagina 2 Empty 
Yuki
Stilul Harajuku - Pagina 2 Vote_lcapStilul Harajuku - Pagina 2 Voting_barStilul Harajuku - Pagina 2 Empty 
Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 13, Lun Iul 03, 2023 3:09 pm
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar

 

 Stilul Harajuku

In jos 
+10
Lexic
Yuzuki
Flory
Shihaki^^
EmO.o Socks
Pisicutza pufoasa
~ Amy ~
Sweetye bell
~*ToXxIc LoLiPoP*~
..::ClAuDy::..
14 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
..::ClAuDy::..
Membru suprem
Membru suprem
..::ClAuDy::..


Mesaje : 108
Data de inscriere : 28/07/2010

Stilul Harajuku - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Stilul Harajuku   Stilul Harajuku - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Iul 29, 2010 8:37 am

Rezumarea primului mesaj :

Am vazut pe un site despre moda Harajuku(am aflat de ea de curand) si vreau sa va spun si coua despre ea:

Harajuku is are numele din regiunea omonima a orasului Tokyo. Toti adolescentii rebeli si fashionisti veritabili se aduna acolo. Stilul Harajuku se compune din haine self-made, nu de marca, asortate si combinate dupa bunul placu - si uneori haotic!
How to wear Harajuku Style:
1) Be creative
2) Be theatrical
3) Mix and match
4) Look cute
5) Have a sense of humour
6) Be confident wearing clothes that mix genres and influences
7) Be confident wearing clothes that have weird shapes
8) If you go for bright colours, make sure you have unusual, fun contrasts
9) If you wear make-up, wear it black
10) Be confident in your chosen look, period
11) Above all, be stylish!
Cred ca pozele sunt cele mai bune exemple!! Harajuku are si multe sub-stiluri (Gothic Lolita, Kawaii...). Voi ce parere aveti? Mie mi se pare inimaginabil...Japonia are reguli sociale foarte stricte, elevii trebuie sa poarte pantofi speciali (indoor shoes) la scoala, cele mai multe scoli au uniforme obligatorii, respectul fata de seniori (fac plecaciuni la inceputul si sfarsitul fiecare ore de curs). Poate ca acest Harajuku este un mod de revolta, este un manifest contra sistemului. Oricum, cert este ca nu toti adolescentii sunt Harajuku, unii sunt pur si simplu normali. Pe mine una ideea ca cineva se poate imbraca din cap pana in picioare in roz aprins, incluzand parul si haorac cu aripioare si puf, ma fascineaza. Va dati seama cum ar arata asa cineva la noi in autobuz....? A, da si inca ceva: se pare ca unele japoneze chiar poarta fustele acelea scurte ca in anime-urile perverse (aka hentai)

Daca pozele vi se par prea indraznete pt Romania,puteti urmari indeaproape stilul lor vestimentar pe site-ul www.style-arena.jp updatat in fiecare saptamana,cu lookuri la fel de imaginative si cool,insa mult mai cuminti si purtabile in Romania . Ar fii aiurea sa ne imbracam pe strada totally Harajuku,dar cine spune ca nu putem imprumuta elemente din acest stil?
Designerii au spus-o: classy is out,Harajuku is in ...so let's party and get crazy


[img]http://www.wep.sk/kita/obrazky/harajuku_girls_2.jpg[/img]
Sus In jos

AutorMesaj
<<Rock Girl>>
Admin
Admin
<<Rock Girl>>


Mesaje : 79
Data de inscriere : 05/08/2010
Varsta : 25
Localizare : oriunde

Stilul Harajuku - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stilul Harajuku   Stilul Harajuku - Pagina 2 Icon_minitimeMar Aug 24, 2010 8:18 pm

Dragute poze! Unele outfit-uri sunt chiar tari dar unele mi se par chiar foarte indraznete si pana acum nu am vazut pe nimeni imbracat asa, dar daca as vedea l-as admira^^
Sus In jos
http://www.rock-girls.forumgratuit.ro
~ Amy ~
Super membru
Super membru
~ Amy ~


Mesaje : 239
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 28
Localizare : pe aici,pe acolo,cam peste tot

Stilul Harajuku - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stilul Harajuku   Stilul Harajuku - Pagina 2 Icon_minitimeMar Aug 24, 2010 8:46 pm

Si eu as face acest lucru,dar din pacate nu prea cred ca o sa vedem in romania asa ceva.Cum a spus si Lexic....acuma manelele sunt la moda >.<
Dar ca sa nu fac off pun cateva poze ^^
Stilul Harajuku - Pagina 2 Harajuku-nfougeras02
Stilul Harajuku - Pagina 2 Galaxxxy-Girl-Harajuku-08-2009-001-b
Stilul Harajuku - Pagina 2 22
Stilul Harajuku - Pagina 2 Harajuku
Stilul Harajuku - Pagina 2 Harajuku-fashion-show-at-the-stable-nsfw.4328348.87
Sus In jos
<<Rock Girl>>
Admin
Admin
<<Rock Girl>>


Mesaje : 79
Data de inscriere : 05/08/2010
Varsta : 25
Localizare : oriunde

Stilul Harajuku - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stilul Harajuku   Stilul Harajuku - Pagina 2 Icon_minitimeMar Aug 24, 2010 8:50 pm

Traznite poze, dar intr-un fel dragute! Imi plac, dar nu sunt adepta stilului si nici nu am de gand sa fiu sau sa ma imbrac vreodata asa! Ii admir pe cei care o fac deoarece duc mai departe stilul!
Sus In jos
http://www.rock-girls.forumgratuit.ro
~*ToXxIc LoLiPoP*~
Admin
Admin
~*ToXxIc LoLiPoP*~


Mesaje : 327
Data de inscriere : 20/07/2010
Varsta : 25
Localizare : in Kyoto cu yuki,,L-O-L

Stilul Harajuku - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stilul Harajuku   Stilul Harajuku - Pagina 2 Icon_minitimeMier Aug 25, 2010 8:02 am

Ce tari sunt pozele!Imi plac mult(cu exceptia ultimei..0_o)
Sus In jos
https://destinelegate.forumgratuit.ro
Yuki
Membru special
Membru special
Yuki


Mesaje : 50
Data de inscriere : 21/08/2010

Stilul Harajuku - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stilul Harajuku   Stilul Harajuku - Pagina 2 Icon_minitimeVin Aug 27, 2010 1:38 pm

Yuzuki sigur s-ar imbraca asa!(plus ca locuim in Kyoto-japonia deci nu suntem considerate ,,ciudate" daca purtam asta)
Sus In jos
Dydee
Membru
Membru
Dydee


Mesaje : 38
Data de inscriere : 31/07/2010
Varsta : 25
Localizare : in bolul cu inghetata

Stilul Harajuku - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stilul Harajuku   Stilul Harajuku - Pagina 2 Icon_minitimeVin Aug 27, 2010 2:38 pm

Interesat stilul...cu siguranta nu o sa vedem in Romania asa ceva.
Sus In jos
http://animestar.5forum.net/forum.htm
~*ToXxIc LoLiPoP*~
Admin
Admin
~*ToXxIc LoLiPoP*~


Mesaje : 327
Data de inscriere : 20/07/2010
Varsta : 25
Localizare : in Kyoto cu yuki,,L-O-L

Stilul Harajuku - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stilul Harajuku   Stilul Harajuku - Pagina 2 Icon_minitimeVin Aug 27, 2010 2:43 pm

Cum a zis lexic,in romania avem parte de manele si prost gust la greu!Nu de creativitate! Stilul Harajuku - Pagina 2 590949
Sus In jos
https://destinelegate.forumgratuit.ro
Dydee
Membru
Membru
Dydee


Mesaje : 38
Data de inscriere : 31/07/2010
Varsta : 25
Localizare : in bolul cu inghetata

Stilul Harajuku - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stilul Harajuku   Stilul Harajuku - Pagina 2 Icon_minitimeVin Aug 27, 2010 2:51 pm

Da! Pacat e foarte tare stilul...imi place mult.
Sus In jos
http://animestar.5forum.net/forum.htm
Poison
Nou venit
Nou venit
Poison


Mesaje : 6
Data de inscriere : 27/08/2010

Stilul Harajuku - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stilul Harajuku   Stilul Harajuku - Pagina 2 Icon_minitimeVin Aug 27, 2010 3:56 pm

Am auzit si eu acum cateva luni de acest stil .
Mi se pare un fel de emo .
Sus In jos
~*ToXxIc LoLiPoP*~
Admin
Admin
~*ToXxIc LoLiPoP*~


Mesaje : 327
Data de inscriere : 20/07/2010
Varsta : 25
Localizare : in Kyoto cu yuki,,L-O-L

Stilul Harajuku - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stilul Harajuku   Stilul Harajuku - Pagina 2 Icon_minitimeVin Aug 27, 2010 8:47 pm

Eu l-am gasit pe net cu titlul ,,stilul care bate emo" Stilul Harajuku - Pagina 2 Icon_lol
Sus In jos
https://destinelegate.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Stilul Harajuku - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stilul Harajuku   Stilul Harajuku - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Stilul Harajuku
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» Stilul emo
» Stilul Hippie
» Stilul Gothic

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
~ Welcome To Destine Legate ~ :: Discutii :: Fashion-
Mergi direct la: