~ Welcome To Destine Legate ~
Bine ati venit pe Destine Legate!
Despre:
Este un forum despre doua fete, Yuki si Yuzuki..Desi sunt diferite sunt legate si au nevoie una de cealalta!..Insoteste-le in aventurile lor apasand butonul "inregistrare".Haideti ,nu este greu.^^
~ Welcome To Destine Legate ~
Bine ati venit pe Destine Legate!
Despre:
Este un forum despre doua fete, Yuki si Yuzuki..Desi sunt diferite sunt legate si au nevoie una de cealalta!..Insoteste-le in aventurile lor apasand butonul "inregistrare".Haideti ,nu este greu.^^
~ Welcome To Destine Legate ~
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

~ Welcome To Destine Legate ~

Este un forum despre doua fete, Yuki si Yuzuki..DEsi sunt diferite sunt legate si au nevoie una de cealalta!..Insoteste-le in aventurile lor!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» FORUM BLOCAT
SasuSaku:qb:  Icon_minitimeJoi Sept 09, 2010 3:28 pm Scris de ~*ToXxIc LoLiPoP*~

» Hehe ^.^
SasuSaku:qb:  Icon_minitimeJoi Sept 09, 2010 9:50 am Scris de ~*ToXxIc LoLiPoP*~

» Something -.-"
SasuSaku:qb:  Icon_minitimeJoi Sept 09, 2010 9:49 am Scris de ~*ToXxIc LoLiPoP*~

» Puteri de inger!
SasuSaku:qb:  Icon_minitimeSam Sept 04, 2010 10:39 pm Scris de Shihaki^^

» Shihaki there
SasuSaku:qb:  Icon_minitimeSam Sept 04, 2010 10:28 pm Scris de Shihaki^^

Sondaj
Ce parere aveti despre forum?
Ar trebui sa fie sters.
SasuSaku:qb:  Vote_lcap0%SasuSaku:qb:  Empty
 0% [ 0 ]
Plictisitor.
SasuSaku:qb:  Vote_lcap0%SasuSaku:qb:  Empty
 0% [ 0 ]
Mai trebuie lucrat.
SasuSaku:qb:  Vote_lcap17%SasuSaku:qb:  Empty
 17% [ 4 ]
Pentru inceput e bine.
SasuSaku:qb:  Vote_lcap4%SasuSaku:qb:  Empty
 4% [ 1 ]
E dragut.
SasuSaku:qb:  Vote_lcap39%SasuSaku:qb:  Empty
 39% [ 9 ]
E forumul meu preferat!^^
SasuSaku:qb:  Vote_lcap39%SasuSaku:qb:  Empty
 39% [ 9 ]
Total voturi : 23
Top postatori
~*ToXxIc LoLiPoP*~
SasuSaku:qb:  Vote_lcapSasuSaku:qb:  Voting_barSasuSaku:qb:  Empty 
~ Amy ~
SasuSaku:qb:  Vote_lcapSasuSaku:qb:  Voting_barSasuSaku:qb:  Empty 
Sweetye bell
SasuSaku:qb:  Vote_lcapSasuSaku:qb:  Voting_barSasuSaku:qb:  Empty 
..::ClAuDy::..
SasuSaku:qb:  Vote_lcapSasuSaku:qb:  Voting_barSasuSaku:qb:  Empty 
Flory
SasuSaku:qb:  Vote_lcapSasuSaku:qb:  Voting_barSasuSaku:qb:  Empty 
EmO.o Socks
SasuSaku:qb:  Vote_lcapSasuSaku:qb:  Voting_barSasuSaku:qb:  Empty 
<<Rock Girl>>
SasuSaku:qb:  Vote_lcapSasuSaku:qb:  Voting_barSasuSaku:qb:  Empty 
Pisicutza pufoasa
SasuSaku:qb:  Vote_lcapSasuSaku:qb:  Voting_barSasuSaku:qb:  Empty 
Blade Kid
SasuSaku:qb:  Vote_lcapSasuSaku:qb:  Voting_barSasuSaku:qb:  Empty 
Yuki
SasuSaku:qb:  Vote_lcapSasuSaku:qb:  Voting_barSasuSaku:qb:  Empty 
Cine este conectat?
În total sunt 3 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 3 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 13, Lun Iul 03, 2023 3:09 pm
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar

 

 SasuSaku:qb:

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
°•°•Diaconu......°•°•
Membru
Membru
°•°•Diaconu......°•°•


Mesaje : 29
Data de inscriere : 25/07/2010
Varsta : 26
Localizare : ...Club....

SasuSaku:qb:  Empty
MesajSubiect: SasuSaku:qb:    SasuSaku:qb:  Icon_minitimeDum Iul 25, 2010 3:36 pm

Salut! Ma numesc Sakura Haruno. Am 13 ani si sunt noua in Konaha.In ziua in care am venit nu era zi de Academie, asa ca m-am gandit sa ma plimb.Eram imbracata intr-un chimona alb care pe spate era o pasare "Phonix" si mi-am pus bandeaua satului pe cap si am plecat.
M-am dus intr-un loc unde erau multi ciresi infloriti si mai era si un raulet. M-am asezt langa el (rau) si mi-am bagat picioarele in el. Deodata aud o o voce.
Vocea:-Ce mai face scumpa surioara?
Mi-am intors capul si am vazut o fata cu parul roz in jur de varsta 17-18 care avea o pelerina neagra cu niste nori rosii.
Eu:-Nu mai bine ca tine , Ayami.
Ayami:-Da?
Eu:-Da.Si ce cauti tu aici?
Ayami:-Nu am voie sa imi vad surioara?
Eu:-Daca ea nu vrea nu. spun eu ironica.Poate ai chef da bataie nu?
Ayami:-Hmmmmmmmm....
Eu:-Deci?
Ayami:-Nu, nu am chef. Si apoi disparu intr-un nor de fum de culoarea rosie.
Eu cu vocea injoasa si aplecand capul :-Eu te astept.
Dar eu stiam ca discutia noastra a fost auzit de un baiat cu parul negru si ochi de aceasi culoare.Apoi am disparut si eu intr-un nor de fum si am aparut in spatele baiatului.
Eu:-Nu stii ca e e interzis sa asculti ce spun oameni?
Baitaul:-Ia mai lasa-ma!
Eu:-Cred ca...
Baiatul:-Ce crezi?
Eu:-Lasa! Nu mai conteaza.Si am disparut intr-un nor de fum.
Am ajuns acasa si trebuia sa ma pregatesc pentru ca maine trebuia sa merg la academie.M-am dus la baie sa fac un dus si in gand:

Phonix-ul:-O s-o bati si ...nu mai boci ca un copil.
Eu:-Hei nu mai vorbi asa despre mine>.Apoi am iesit si in timp ce imi pieptanam parul pe umar a vazut o pasare rosie care stalucea buternic.
.Apoi m-am bagat in pat si am adormit repede.
Era o noua zi in Konaha, iar in casa mea suna un ceas.Eu somnoaroasa am luat ceasu si l-am trantit de perete si s-a crapat in miide bucati.M-am ridicat somnoaroasa din pat si m-am indreptat catre ferastra ca sa vad privelistea.Apoi m-am dus la baie mi-am facut siesta si m-am dus la dulap.Cand l-am deschis o gramada de haine cazusera pe mine.Apoi am pocnit din degete si toate hainele s-au aranjat frumos.M-am imparacat la fel ca ieri.Am coborat scarile am am luat micul dejun apoi am plecat spre academie.
In drum spre academie m-am gandit
Eu:-Oare cine a fost acel baiat?
Partea ce buna:-Cine stie?
Phonix-ul:Eu iti spun un lucru.
Eu:-Care?
Phonix-ul tipamnad:-NU TE MAI UITA LA BAIATI!
Eu:-Hei putae spune asta incet nu sa imi tipi in creier.
Phonix-ul:-Ma rog.
In cel din urma am ajuns la academie.M-am asezat langa un cires privind cerul.Catre mine se apropia o fata cu parul castaniu si ochi caprui (nu mai tin minte).
Fata:-Buna eu sunt TenTen.Esti noua nu?
Eu:-Buna eu sunt Sakura Haruno si da sunt nou.
TenTen:-Daca esti nou tb sa iti prezint colegi. Sa stii ca m-am uiat pe niste foi si esti in clasa cu mine.
Eu fericita:-Super!!
TenTen:-Deci sa ti-i prezint.Incepem cu baieti.
Eu:-Okay
TenTen:- Cel ce alearga de colo colo ca un nebun e Naruto Uzumachi. Porecla lui e „Bufonul Clasei” dar nu merita asta. Cel din colt, acela roscat se numeste Gaara. E foarte rece, asemeni unui cub de gheata. Cel de langa el, cu fata pictata este fratele lui mai mare, Kankuro. Brunetul acela care seamana cu Hinata, si se tot antreneaza, este Neji Hiuuga, un baiat foarte punctual si rece aproape ca si Gaara, in plus este fratele Hinatei. Acel brunet ce il priveste pe Neji este Rock Lee. Majoritatea il cred ciudat dar nu este. Incearca mereu sa isi faca prietene , in adevaratul sens al cuvantului. Acel baiat care sta langa acel copac si pare ca vorbeste cu cineva, de fapt chiar vorbeste, dar cu insecta, este Shino Aburame. Nu te sfatuiesc sa intri in vorba cu el, este destul de ciudat. Cel cu catelusul dragut este Kiba, iar pe catelus il cheama Akamaru si nu este sociabil tot timpul. Acel gras cat un balon cu aer cald si care mananca cipsuri este Choji Achimiki si mananca mereu ca un spart. Ala plictisit si care sta intins de lene este Shikamaru Nara, un lenes mai mult ca ordinar. Si, un nou venit, acela care sta la umbra copacului si citeste este Akimico Sabaruma. Cel mai destept baiat dupa Neji. Acum fetele.
Eu:-Okay
TenTen:-Acea fata care sta si il priveste pe Gaara este Temari, sora mai mare a lui Gaara. Ea iasi iubeste fratiorul foarte mult, dar acesta nici macar nu o baga in seama.Mai este Hinata cea cu parul albastru inchis. si ultima INO YAMANAKA! E ce mai artagoasa fata pe care ai intalnit-o.
Eu:-Aha.
Dintr-o data a sunat clopotelul anuntand ca incep orele.
TenTen:-Sakura, vino dupa mine sa mergem impreuna in clasa.
Am mers cu TenTen si am ajuns in fata unei usi si am intrat acolo.Inauntru era o galagie de nedescris.Normal nici nu venise senseiul.M-am uitant in prin clasa sperand sa gasesc un loc liber si am gasit unu langa...

M-am apropiat de el si am intrebat politicos daca pot sa ma asez.Si a raspun cu un singur "Mdea..."Apoi dintr-un nor de fum a aparut un barbat care avea bandeaua satului pe ochiul stan, o bluza care se termina la nas, o vesta verde si pantaloni negri.
Senseiul:-Buna copii!
Copiii in cor:-Buna ziua sensei!
Sensei:-Eu sunt Kakashi Hatake. Vad ca a venit colega cea noua.Sakura vino sa te prezinti.
M-am indreptat catre sensei. Am luat aer si m-am prezentat in timp ce vorbeamt toti baieti inafara de Gaara si baiatul cel cu ochii de onix ma priveau ca si cum as fi fost un inger care abia a aparut.
Kakashi:-Multumesc Sakura! Te poti duce la loc.Am dat din cap in semn de afirmativ.Acum va rog sa stati cumniti pana vine Anko-Sensei.Apoi a disparut intr-un nor de fum.Peste 10 minute a venit si Anko-Sensei
Anko-Sensei:-Buna, viermilor.Fara sa mai prelungim toti afara.ACUM!
Si am iesit cu toti afara.Anko ne-a pus in ordine in functie de inaltime.Eu stateam intre Sasuke si Gaara.Dupa ce a terminat a strigat.
Anko-Sensei:-Cine e Sakura Haruno?Am ridicat incet mana finca ea m-a speriat.
Eu voce tremurata:-E-e-e-eu.
Anko-Sensei:-Vino aici!M-am indreptat catrea ea .Sakura alege de aici o cutie.In el se afla un nume de persoana din clasa, dupa ce ai ales trebue sa legi acea persoana sau ea te va lega de un copac si trebuie sa va bateti.Ai inteles.
Eu:-Da!Am alesc o cutiuta si cand am deschis in el scris"Sasuke Uchiha" Am strigat acest nume si in fata mea a aparut acel baiat cu parul negru si culoarea de aceeasi culoare.In minte

Anko-Sensei:-START!
lupta a inceput.Ochi lui Sasuke erau rosii si cu trei pete negre.In minte Am inchis ochi si cand i-am deschis ei nu mai erau verzi ci erau negri cu o pasare rosie un"Phonix"El a inceput cu un atac direct, iar eu m-am ferit foarte usor in mintea lui SasukeEl s-a uitat in ochi mei si a vazut cum erau ei.Nu i-a venit sa creada.In mintea meaApoi...
love
Sus In jos
http://diaconu.3xgorum.ro/
~*ToXxIc LoLiPoP*~
Admin
Admin
~*ToXxIc LoLiPoP*~


Mesaje : 327
Data de inscriere : 20/07/2010
Varsta : 25
Localizare : in Kyoto cu yuki,,L-O-L

SasuSaku:qb:  Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku:qb:    SasuSaku:qb:  Icon_minitimeDum Iul 25, 2010 3:53 pm

NU am citit-o pe toata.Ei bine,ideea e buna.DAr ai putea pune mai multa descriere.
si in loc sa tot repeti ,,eu:..."poti pune linie de dialog.

Astept nextul SasuSaku:qb:  29881
Sus In jos
https://destinelegate.forumgratuit.ro
°•°•Diaconu......°•°•
Membru
Membru
°•°•Diaconu......°•°•


Mesaje : 29
Data de inscriere : 25/07/2010
Varsta : 26
Localizare : ...Club....

SasuSaku:qb:  Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku:qb:    SasuSaku:qb:  Icon_minitimeDum Iul 25, 2010 4:17 pm

sigur il astepti?dupa comentariu nu cred boring
Sus In jos
http://diaconu.3xgorum.ro/
~*ToXxIc LoLiPoP*~
Admin
Admin
~*ToXxIc LoLiPoP*~


Mesaje : 327
Data de inscriere : 20/07/2010
Varsta : 25
Localizare : in Kyoto cu yuki,,L-O-L

SasuSaku:qb:  Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku:qb:    SasuSaku:qb:  Icon_minitimeDum Iul 25, 2010 6:32 pm

DE ce crezi asta?..Adica e abia primul capitol.Pe masura ce continui cu atat evoluezi mai mult..Deci astept urmatorul capitol si ca sa vad daca respecti sugestiile mele,si daca nu,sa vad de ce ti s-au parut nepotrivite..
adica daca ai schimba cateva lucruri ar putea iesi chiar un super fis SasuSaku SasuSaku:qb:  Icon_biggrin

Acestea fiind spuse,iti urez succes in continuare!!(si nu te supara daca unele comentarii vor parea cam rautacioase..nu le spun cu rautate..incerc sa ajut..) SasuSaku:qb:  37369
Sus In jos
https://destinelegate.forumgratuit.ro
°•°•Diaconu......°•°•
Membru
Membru
°•°•Diaconu......°•°•


Mesaje : 29
Data de inscriere : 25/07/2010
Varsta : 26
Localizare : ...Club....

SasuSaku:qb:  Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku:qb:    SasuSaku:qb:  Icon_minitimeDum Iul 25, 2010 6:39 pm

Am adus continoarea

"El s-a uitat om ochi mei si a vazut cum erau ei. Nu i-a venit sa creada. In mintea meaApoi".. am dispurut.El se uiata in jur nu vedea nimic ,nu stia ca eu eram in pamant.(in mintea mea era).A mai facut un pas si am aparut eu dandui un pum in barbie. L-am izbit intr-un copac, am facut cateva semne si a aparut o ata din chakra(nu stiu daca am scris corect) si l-am legat rapid.
-Te-am legat.spun eu zambind.
In mintea lui Sasuke:
"-Cum de te-a batut?a spus sharinganul lui Sasuke nervoasa deparca v-a exploda.
-Asa e. Deobicei cand eu trebuia sa ma lupt cu o fata e deja abandona. Dar... ea e diferita."
-Acum poti sa ii dai drumul.a zis Anko-Sensei.
-Acuma. am strigat eu. Si l-am dezlegat. Poftim. Ai lupatat bine. Si am intins mana.
-Mdea....
In mintea mea:
"-Cine se mai crede si asta? a zis iritat Phonix-ul
-De unde vrei ca eu sa stiu?am raspun eu cu tot o intrebare
-Dar recunoste ce a tare frumos baiatu' nu? a zis cu o voce profacatiare partea mea buna.Eu m-am inrosit putin
-Poate dar ce imi pasa mie?" si am revenit la normal(nu mai eram rosie)
Au mai urmat si alte lupte cum ar fi intre Hinata si Naruto, Neji si TenTen, Ino si Shikamaru etc.
-Acum toti in clasa, viermilor!a urlat Anko-Sensei. Si am plecat cu toti in clasa. M-am dus in loc ci langa mine a aparut Naruto.
-Buna, Sakura! a zis Naruto rosu la fata.
-Buna, Naruto! am zis eu schintand un mic zambet.
-Sakura.... dar nu a mai putuc continua ca a aparut senseiul.
In mintea lui Naruto:
"- De ce mereu cand eu trebuie sa spun ceva unei fete mereu apare senseiul?"a spus Naruto rosu de furie.
- Acum puteti pleca cu toti acasa. Nu se mai fac ore.
-URAAAAAAAAAAAAA!!!!!!! au strigat tocti copiii
-La revedere!Si ne vedem maine. AAAAAAAA eram sa uit.
-Ce mai e? a intreaba un elev vizibil iritat.
-Maine la ora 8:30 se vor face echipele.Sa veniti!Acum puteti pleca.
Toti au zbughito pe usa.Numai eu TenTen si Hinata am ramasin clasa pana vor trece ceilalti.
Pe dreum am mers cu ele. Ne-am despartit una cate una.Prima a fost Hinata apoi TenTen apoi eu.In timp ce mergeam pe strazile prafuite simteam cum ca cineva ma urmareste.In mintea mea:
"-Chiar crede ca eu nu il vad? spun eu
-Dar cine te urmareste?intreaba partea ce buna
-Iti dau un indiciu e dintr-un anume clan care l-a distrus pe al meu.E suficient?
-Gata mi-am dat seama.
-Foarte bine."
Cand am ajuns acasa direct m-am dus la un dus, apoi am mancat si in pat m-am bagat.Am dormit foarte repede.
-Sunt draguta...sunt minunata...sunt frumoasa...sunt in intarziere!!! am spus asta ca arsa ca eram in intarziere. Am facut un dus rapid, am mancat rapid si am iesit de pe usa ca o tornada.Si am alergat cat ma tineau picioarele
"-Minunat Sakura. Azi se face repartizarea in echipe si tu intarzii."Nu am bagat inseamna ce spune si am inceput din nou sa fug.
In cele din urma am ajuns la timp.
"-Noroc ca am ajuns la timp."
Langa un afis toti se ingramadea sa vada.
-Hei, Sakura!m-a strigat un baiat
-Da Naruto.Ce e?
-Trebuie sa iti spun ceva .
-Ce?
-Esti in echipa cu mine.
-Da? Ce bine e.Si cine e celalale membru?
-E-e...Sasuke Uchiha.spuse el bosunflat pentru ca din cate am auzit el nu il prea suporta pe Sasuke.
-Aha.spun eu ca nici eu nu il suportam.
In fata noastra a aparut Kakashi-Sensei:
-Acum adunati-va echipele.Echipa nr 7 sa vine dupa mine.Eu cu Naruto ne-am dus langa sensei.
-Dar de ce sunti numai 2 si nu 3.Unde e Sasuke?
-Nu stim.spun eu si Naruto in acelasi timp.
-Sakura dute dupa el.
-Bine.Dar de unde incep?
-Unde crezi tu. si apoi disparu.
"-Oare unde o fi?ma intreb pe mine insumi
-Dar de ce trebuia sa il cauti tu si nu Naruto?intreaba Phonix-ul iritat.
-Habar nu are asa ca las-o .spune partea ce buna.
-De ce sa o las?intreaba Phonix-ul
-Asa.
-De ce asa?
-GATA incetati voi nu imi controlati viata si voi stiti sa imi dati doar dureri de cap.ACUM ciocul mic.strig eu nervoasa."Si am inceput sa strig.
-Sasuke-kun!Sasuke-kun unde esti?Si mi-am dat seama ca cineva e in spatele meu. Cu o viteza uimitoare i-am dat o palma.
-Pentru ce a fost asta?intreaba el punandu-si mana pe obraj unde eu l-am lovit. Im mintea mea.
"-De ce ai facut asta?intreaba partea ce buna.
-Pentru ca se furiseaza in spatele meu."
-Imi cer scuze .Dar data viitoare nu te mai furisa in spatele meu.Acum trebuie sa te duci la echipa ta.
-Aha si cu cine sunt in echipa?
-Cu Naruto si....dar nu am mai putut coontinua ca el m-a intrerupt.
-Gata stiu ce vrei sa zici.Si unde trebuie sa merg?
-Te duc eu.
-Bine.Si l-am dus acolo unde trebuia sa ne intalnim.Adica intr-un luminis.Acolo erau deja Naruto si Kakashi-Sensei care citea cartea"VINO, VINO PARADIS".
-Deci acum sunteti toti nu?intreaba el inchizand cartea.
-Da acum da.raspun eu
-Acum haideti sa ne prezentam.
-Cum adica?intreaba Naruto.
-M-am prins Kakashi-Sensei.Adica sa spunem ce ne place ce nu ne place care ne este visul ..ceva de jenu nu?
-Exact Sakura.Se pare ca profesori tai au avut dreptate.Chiar esti intligenta.
-Multumesc Kakashi-Sensei!
-Incep eu! Incep eu. Ma numsc Naruto Uzumachi. Imi place ramenul. Nu imi place sa astept acele 3 minete de preparare visul meu este sa devin Hokakege(sper ca am scris corect)
-Acum eu nu?Ma numesc Sakura Hruno. Imi place sa ma plimb prin florile de cires. NU imi plac persoanele care sunt increzuti si se cred superiori altora. Visul meu este ..... sa....este...este e scret.
-Acum eu nu?Mdea...Ma numesc Sasuke Uchiha. Nu imi place mai nimic urasc tot pe atat. Visul meu este sa imi distrug fratele si sa imi refac clanu dar asta nu va fi un vis ca o sa il indeplinesc in realitate.
"-Acum stiu cine se crede.spune Phonix-ul
-Cine?spun eu si partea mea buna impreuna.
-Un increzut.
-Asta stiam si eu.spun eu iritata "
-Asa maine ne vedem la ora 05:00.Si sa nu aud un comentariu.Ati inte;es?
-Da.am strigat toti 3 impreuna
Si ne-am indapartat cu toti acasa.Primul care a plecat a fost Naruto.Apoi am ramas doar eu si Sasuke.Cand Sasuke a vrut sa spuna ceva din spate a aparut nimeni alta decat Ino care l-a dat jos pe Sasuke.Ei doi erau fata in fatamai era un pic si s-ar fi putut sa se sarute.Cand am vazut asta simteam cum inima mi s-a spart in mii de bucati.
-Vad ca va deranjez.spun eu si apoi am disparut.
-Multumesc, Ino!spune ironic Sasuke
-Dar ce am facut Sas'ke-kun?Si disparu si el.
Cand am ajuns acasa am inceput sa plang vreo 2 ore fara oprire.Dupa ce am plans atat de mult m-am dus la dus am facut o baie rapida apoi m-am uscat si am adormit.

_______________________________________
Sus In jos
http://diaconu.3xgorum.ro/
~*ToXxIc LoLiPoP*~
Admin
Admin
~*ToXxIc LoLiPoP*~


Mesaje : 327
Data de inscriere : 20/07/2010
Varsta : 25
Localizare : in Kyoto cu yuki,,L-O-L

SasuSaku:qb:  Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku:qb:    SasuSaku:qb:  Icon_minitimeDum Iul 25, 2010 7:01 pm

Sincer,al doilea capitol e mai bun decat primul.Vezi?Ai continuat si deja ti-ai mai imbunatatit ficul.Desigur,mai trebuie lucrat dar pentru inceput e foarte bine!Nu poti face totul perfect din prima!^^

Alt ceva,nu am ce sa comentez.
Sus In jos
https://destinelegate.forumgratuit.ro
Sweetye bell
Membru suprem
Membru suprem
Sweetye bell


Mesaje : 115
Data de inscriere : 24/07/2010
Varsta : 25
Localizare : sweet town

SasuSaku:qb:  Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku:qb:    SasuSaku:qb:  Icon_minitimeDum Iul 25, 2010 7:31 pm

sincer,imi place mult povestea ta!(sunt fana sakura!) SasuSaku:qb:  292780
Sus In jos
°•°•Diaconu......°•°•
Membru
Membru
°•°•Diaconu......°•°•


Mesaje : 29
Data de inscriere : 25/07/2010
Varsta : 26
Localizare : ...Club....

SasuSaku:qb:  Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku:qb:    SasuSaku:qb:  Icon_minitimeLun Iul 26, 2010 4:20 pm

ma bucur
eu sunt fan sausaku
Sus In jos
http://diaconu.3xgorum.ro/
..::ClAuDy::..
Membru suprem
Membru suprem
..::ClAuDy::..


Mesaje : 108
Data de inscriere : 28/07/2010

SasuSaku:qb:  Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku:qb:    SasuSaku:qb:  Icon_minitimeMier Iul 28, 2010 6:40 pm

Imi place acest fic,continua!^^ (si Admina are dreptate,al doilea capitol e mai bun ca primul^^) BFF
Sus In jos
°•°•Diaconu......°•°•
Membru
Membru
°•°•Diaconu......°•°•


Mesaje : 29
Data de inscriere : 25/07/2010
Varsta : 26
Localizare : ...Club....

SasuSaku:qb:  Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku:qb:    SasuSaku:qb:  Icon_minitimeJoi Iul 29, 2010 8:41 am

stiam eu......


Am adus continuarea

O noua zii in Konaha.Eu inca dormeam .Pana cand a sunat ceasu.L-am izbit si pe asta de perete.Apoi mi-am dat seama ca trebuie sa ma duc la intalnirea cu echipa.Am facut un dus rapid in timp ce imi puneam pe mine chimonoul am observat cum Phonix-ul de pe umarul meu straulea cu atata forta.M-am uitat la ceas
"-Mai am timp.Poate o sa aflu de ce stralucestea Phonix-ul".M-am dus intr-o incapere unde erau numai panze de paianjeni.Am aprins becu si in fata mea era o carte foarte mare numai uitandute la ea zici ca avoa 2 tone. M-am indreptat sprea ea am deschis cartea.Si am cautat. :
"-Semnul Phonix! Semnul Phonix! Semnul Phonix! Semnul Phonix! L-am gasit!"
"Semnul Phonix este...bla bla bla......bla bla bla...."
"-Astea stiu despre Phonix.Eu vreau sa aflu de ce straluceste?"
"Semnul poate straluci daca fica clanului Phonix si intre alt clan se logodesc de la nastere.El poate straluci daca cealalta persoana este in apropriere."
"-Acuma stiu. Deci de asta tot stralucea."Am iesit din incapere.M-am uitat la ceas si:
"-Acuma trebuie sa plec."In drum m-am intalnit cu Naruto:
-Buna Sakura!
-Buna Naruto.Hai sa mergem.
-Bine .
-Da.Apoi am ajunsin luminis acolo era Sasuke care invartea un kunai pe un deget.
-Buna dimineata Sasuke-kun!
-Mdea...neata!
Am asteptat 5 ore pana sa vina Kakashi-Sensei.
-Buna dinineata copiii!
-Ati intarziat Kakashi-Sensei!tipa Naruto.
-De ce ati intartziat?intreb eu
- Pai am ajutato batranica sa treaca starada.spune el in timp ce isi punea mana la ceafa
-Si tu ajuti o batranica sa treaca strada 5 ore?intreb eu ridicand din spranceana.
-Pai....dar nu a mai continuat deoarece Sasuke la intrerupt
-Gata cu de astea si spune de ce ne-ai chemat?spune Sasuke care avea o privire de gheata
-A da trebuie sa mergem intr-o misiune.
-Uraaaaaaaaaa!!!! Misiuneeeee!urla Naruto
-Despre ce e vorba in aceasta misiune?intreb eu
-Trebuie sa aducem pe cineva din Satul Ascunt intre Ceata.Duceti-va si pregatiti-va.La ora 11:00 sa fiti aici.Si sa nu intarziati.
-Uite cine vorbeste!spun eu Naruto si Sasuke in acelasi timp.
Ne-am dus cu toti acasa sa ne pregatim.In timp ce eu mergem cu Sasuke, m-am uitat la semn si stralucea de nu iti vine sa crezi. Apoi am activat Phonix-ul si m-am uitat la uparul lui Sasuke(cand foloseam puteam sa vad si prin lucruri)si am vazut acelasi semn si el(semnul)strlucea.
"-O nu daca el e?intreb eu in timp ce imi dezactiveam Phonix-ul
-Si, daca nu e el?intreaba Phonix-ul
-De ce sa nu fie el?intreba partea ce buna.
-Paii.........."dar nu a mai putut continua ca eu deja intresem in casa mea.Mi-am luat ramas bun si m-am dus sa imi fac rucsacul.Dupa ce am terminat m-am uitat la ces si am observat ca era 10:57 si am fugit .Cand am ajuns nu era decat Sasuke:
-Buna Sasuke-kun!
-Mdea....buna si tie!
"-Oare baiatul asta nu se va schimba niciodata?intreaba Phonix-ul vizibil iritat
-Lasa!spune partea ce buna.Poate are si o parte mai buna.
-Care?intreb eu si Phonix-ul impreuna."Dar gandurile mele au fost intrerupte de Naruto.Nu peste mult timp adica 2 minute apare si Kakashi-Sensei.Apoi am pornit la drum.
Era ora 16:00 si toti eram epuizati.
-Kakashi-Sensei nu mai pot! Nu putem face ceva sa mai grabim pasu?intreaba Naruto
-Pai am putea castiga timp daca am fugi.raspunde Kakashi-Sensei.
Noi am inceput sa fugim pana cand cu toti am cazut de oboseala:
-Ce bine ca bate putin vantul.spun eu
-Daca vreti este un raulet la 2 minute de mers.a zis Kakashi.
Cand noi am auzit am fugit si am ajuns acolo. Cand a vazut Naruto a sarit in apa ,eu doar mi-am pus pisioarele in apa cristalina si am simtind cum ma racosresc. Naruto a strigat catre mine:
-Sakura nu vrei sa intri in apa ?
-Nu Naruto.raspund eu. Dupa 5 minute Kakashi a spus ca trebuie sa plecam desigur ca Naruto a facut teatru. Dar pana la urma am plecat. Era 19:30 si trebuia sa facem corturile.:
-Pai noi avem doar 2 corturi.Si vom dormi asa Sasuke cu Sakura si Naruto cu mine.a spus Kakashi
-Bine. am spus eu.Am facut corturile si Kakashi-Senseia spus ca eu si Sasuke sa aducem mancare:
-Sasuke uite un mar. Haide!
-Mdea...a spus el. Dupa aia am mai luat fructe si le-am dus in "tabara" Toti au intrat in corturi numai eu nu. "Tabara" noastra era langa un rau.Am stat acolo pana cand o voce s-a auzit.:
-Ce mai face scump mea surioara?a spus sora mea .Era impracata intr-o pelerina neagra cu nori rosii
-Mai lasa-ma acum ca nu am chef sa te bat.
-De ce? Nu vrei sa iti indeplinesti visul?
-Care cel de a te distruge ? O sa il indeplinesc.
-Atunci dovedeste.
-Cum?Sa te bat? Cu placere. am spus astea si am schitat un zambet smecher.
-Oooo .!Atunci ...Incepe lupta. a spus o voce de barbat.Cand m-am uitat, langa sora mea era nimeni altu decat Itachi Uchiha.
-Tu cine esti?intreb eu cu o voce tremurata.
-El?intreaba Ayami(asa o cheama pe sora mea). El e logotnicul meu.
-Mi se face scarba. am spus eu si am aratat o fata de scarba.
-Gata!Acum lupta. a spus Ayami
Sus In jos
http://diaconu.3xgorum.ro/
..::ClAuDy::..
Membru suprem
Membru suprem
..::ClAuDy::..


Mesaje : 108
Data de inscriere : 28/07/2010

SasuSaku:qb:  Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku:qb:    SasuSaku:qb:  Icon_minitimeJoi Iul 29, 2010 8:54 am

Interesant^^..MAi ai cateva greseli de tastare dar nu cred ca e cazul sa ti le mai spun.Ideea e buna !^^
Sus In jos
°•°•Diaconu......°•°•
Membru
Membru
°•°•Diaconu......°•°•


Mesaje : 29
Data de inscriere : 25/07/2010
Varsta : 26
Localizare : ...Club....

SasuSaku:qb:  Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku:qb:    SasuSaku:qb:  Icon_minitimeJoi Iul 29, 2010 8:55 am

chiar?sunt uluita!chiar foarte tare!
Sus In jos
http://diaconu.3xgorum.ro/
~ Amy ~
Super membru
Super membru
~ Amy ~


Mesaje : 239
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 28
Localizare : pe aici,pe acolo,cam peste tot

SasuSaku:qb:  Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku:qb:    SasuSaku:qb:  Icon_minitimeSam Iul 31, 2010 1:39 pm

deci imi place aceasta idee,este originala,dar cred ca ar trebui sa folosesti mai mult descrierea sinaratiunea,tu ai mai mult dialog,dar faci cum vrei tu.
Astept next-ul ^^
Sus In jos
~*ToXxIc LoLiPoP*~
Admin
Admin
~*ToXxIc LoLiPoP*~


Mesaje : 327
Data de inscriere : 20/07/2010
Varsta : 25
Localizare : in Kyoto cu yuki,,L-O-L

SasuSaku:qb:  Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku:qb:    SasuSaku:qb:  Icon_minitimeMar Aug 10, 2010 1:28 pm

Nu il mai continui?...nici nu prea ai mai intrat pe forum in ultimul timp(tu erai un membru activ..)
Sus In jos
https://destinelegate.forumgratuit.ro
°•°•Diaconu......°•°•
Membru
Membru
°•°•Diaconu......°•°•


Mesaje : 29
Data de inscriere : 25/07/2010
Varsta : 26
Localizare : ...Club....

SasuSaku:qb:  Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku:qb:    SasuSaku:qb:  Icon_minitimeMier Aug 25, 2010 10:35 am

da doresc sa inchid acest fic deoarece nu mai merge sorry
Sus In jos
http://diaconu.3xgorum.ro/
~*ToXxIc LoLiPoP*~
Admin
Admin
~*ToXxIc LoLiPoP*~


Mesaje : 327
Data de inscriere : 20/07/2010
Varsta : 25
Localizare : in Kyoto cu yuki,,L-O-L

SasuSaku:qb:  Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku:qb:    SasuSaku:qb:  Icon_minitimeMier Aug 25, 2010 10:49 am

Cum adica ,,nu mai merge"?0_O
Sus In jos
https://destinelegate.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





SasuSaku:qb:  Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku:qb:    SasuSaku:qb:  Icon_minitime

Sus In jos
 
SasuSaku:qb:
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
~ Welcome To Destine Legate ~ :: Talente :: Fan fiction-
Mergi direct la: